Pe data de 29.03.2018, s-a desfășurat Concursul internațional „Gramatica – știința vorbirii”, Râmnicu Vâlcea, România. Elevii de la Liceul de Creativitate și Inventică „Prometeu – Prim” au obținut următoarele rezultate:

Clasa a V-a

  1. Grițcu Bianca, clasa a V-a „A”, locul I, profesor Prodan Angela
  2. Gori Anda-Nicoleta , clasa a V-a „B”, locul I, profesor Danilov Dina
  3. Găină Mădălina , clasa a V-a „C”, locul II, profesor Rusica Natalia
  4. Bădărău Roland, clasa a V-a „D”, locul II, profesor Bologan Tatiana
  5. Buză Daniel, clasa a V-a „E”, locul II, profesor Croitoru Nelea
  6. Bostan Sanda, clasa a V-a „D”, locul III, profesor Bologan Tatiana
  7. Ciubuc Cătălin, clasa a V-a „D”, locul III, profesor Bologan Tatiana
  8. Bodiu Regina, clasa a V-a „A”, locul III, profesor  Prodan Angela
  9. Ciocan Domnița, clasa a V-a „A”, locul III, profesor Prodan Angela
  10. Ciuperco Vlada, clasa a V-a „C”, locul III, profesor Rusica Natalia
  11. Holban Maria, clasa a V-a „C”, locul III, profesor Rusica Natalia
  12. Budeci Laura, clasa a V-a „D”, locul III, profesor Bologan Tatiana
  13. Graur Mihaela, clasa a V-a „B”, mențiune, profesor Danilov Dina
  14. Platon Iuliana, clasa a V-a „E”, mențiune, profesor Croitoru Nelea
  15. Paiu Arina ,clasa a V-a „C”, mențiune, profesor Rusica Natalia
  16. Patraș Daniela, clasa a V-a „C”, mențiune, profesor Rusica Natalia
  17. Pruteanu Eugenia, clasa a V-a „C”, mențiune, profesor Rusica Natalia
  18. Maloghin Diana, clasa a V-a „D”, mențiune, profesor Bologan Tatiana
  19. Bîrlibaba Alina, clasa a V-a „C”, mențiune, profesor Rusica Natalia
  20. Hîrștioaga Maria, clasa a V-a „A”, mențiune, profesor Prodan Angela
  21. Secrieru Nicu, clasa a V-a „E”, mențiune, profesor Croitoru Nelea
  22. Lența Alexandra, clasa a V-a „B”, mențiune, profesor Danilov Dina
  23. Buraga Artina, clasa a V-a „D”, mențiune, profesor Bologan Tatiana
  24. Drumea Cezar, clasa a V-a „A”, mențiune, profesor Prodan Angela
  25. Calistru Anatolie, clasa a V-a „C”, mențiune, profesor Rusica Natalia

Clasa a VI-a

  1. Iliciuc Ionela, clasa a VI-a „C”, locul I, profesor Danilov Dina
  2. Dumbrăveanu Felicia, clasa a VI-a „A”, locul II, profesor Rusica Natalia
  3. Ostrov Alina, clasa a VI-a „C”, locul II, profesor Danilov Dina
  4. Iaconi Ana-Maria, clasa a VI-a „E”, locul II, profesor Melnic Tatiana
  5. Chiriac Cristian, clasa a VI-a „C”, locul III, profesor Danilov Dina
  6. Gârleanu Mirela, clasa a VI-a „E”, locul III, profesor Melnic Tatiana
  7. Buzu Alecu, clasa a VI-a „C”, locul III, profesor Danilov Dina
  8. Sajin Mădălina, clasa a VI-a „D”, locul III, profesor Croitoru Nelea
  9. Comanici Ruxandra, clasa a VI-a „E”, locul III, profesor Melnic Tatiana
  10. Mardari Daria, clasa a VI-a „E”, mențiune, profesor Melnic Tatiana
  11. Rotarciuc Nicolae, clasa a VI-a „C”, mențiune, profesor Danilov Dina
  12. Copaci Ionela, clasa a VI-a „C”, mențiune, profesor Danilov Dina

Clasa a VII-a

  1. Chișca Valencia , clasa a VII-a „A”, locul I, profesor Oleinic Viorica
  2. Nichitin Ruxanda, clasa a VII-a „A”, locul I, profesor Oleinic Viorica
  3. Gladei Francesca, clasa a VII-a „C”, locul II, profesor Bologan Tatiana
  4. Buză Andreea, clasa a VII-a „A”, locul II, profesor Oleinic Viorica
  5. Barbier Nicoleta, clasa a VII-a „B”, locul II, profesor Oleinic Viorica
  6. Malcoci Delia, clasa a VII-a „D”, locul III, profesor Bologan Tatiana
  7. Munteanu Delia, clasa a VII-a „D”, locul III, profesor Bologan Tatiana
  8. Magola Andreea, clasa a VII-a „A”, locul III, profesor Oleinic Viorica
  9. Bucătaru Mihaela, clasa a VII-a „D”, mențiune, profesor Bologan Tatiana
  10. Babuș Marius, clasa a VII-a „D”, mențiune, profesor Bologan Tatiana
  11. Paiu Victor, clasa a VII-a „A”, mențiune, profesor Oleinic Viorica
  12. Rusica Ștefan, clasa a VII-a „A”, mențiune, profesor Oleinic Viorica
  13. Baidaus Paula, clasa a VII-a „D”, mențiune, profesor Bologan Tatiana
  14. Stanciu Sorina, clasa a VII-a „A”, mențiune, profesor Oleinic Viorica
  15. Prisăcaru Dana, clasa a VII-a „A”, mențiune, profesor Oleinic Viorica

Clasa a VIII-a

  1. Rotaru Beatrice , clasa a VIII-a „C”, locul I, profesor Miron Angela
  2. Mehryar-Rad Roxana, clasa a VIII-a „C”, locul I, profesor Miron Angela
  3. Safta Patricia, clasa a VIII-a „D”, locul II, profesor Lungu Angela
  4. Culava Marie, clasa a VIII-a „E”, locul III, profesor Miron Angela
  5. Uncuța Alina, clasa a VIII-a „E”, locul III, profesor Miron Angela
  6. Gândea Raluca, clasa a VIII-a „E”, locul III, profesor Miron Angela
  7. Balan Felicia, clasa a VIII-a „E”, mențiune, profesor Miron Angela
  8. Lungu Alexandru, clasa a VIII-a „D”, mențiune, profesor Lungu Angela
  9. Curoșu Ana, clasa a VIII-a „D”, mențiune, profesor Lungu Angela
  10. Cojocaru Valeria, clasa a VIII-a „C”, mențiune, profesor Miron Angela

Felicitări!

2063 Total Views 1 Views Today

Lasă un comentariu